מדע על הבר-אילן

מדע על הבר-אילן היא סדרת הרצאות במגוון נושאים המוגשים בגובה העיניים מפי מיטב החוקרים והמרצים של אוניברסיטת בר-אילן.

 

ההרצאות מתקיימות בימי שלישי בקפה גרג בקמפוס בשעה 20:00.


14 במאי | 12 צעדים לשינוי עצמי

איך משנים את ההרגלים שגורמים לנו נזק וכאב? איך מוצאים את הכוח להפסיק הרגלים מזיקים כמו עישון, סמים, אלכוהול ויחסים אישיים שאינם מטיבים עמנו, ועולים על דרך חדשה ובריאה יותר? הרצאתו של פרופ' נתי רונאל, מהמחלקה לקרימינולוגיה בבר-אילן, תתמקד בשיטה שפיתח, המבוססת על 12 כלים להעצמה ולשינוי עצמי.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


21 במאי | השפעת הסביבה על בריאותנו

הפיתוח הסביבתי המואץ, הכולל שיטות מתקדמות למחזור מים, התפלת מי ים, ושימוש במקורות אנרגיה חליפיים, גורם במקומות רבים לזיהומים סביבתיים באוויר, במים ובמזון. בהרצאתו ידון פרופ' יונה אמיתי מהמחלקה לניהול בבר-אילן, בהשפעות המזהמים העיקריים בסביבה על הבריאות, בהם חומרי הדברה, זיהום אוויר מתחבורה ותעשייה וכן בהשלכות הבריאותיות של השימוש הנרחב במים מותפלים.

להרשמה ולרכישת כרטיסים <<


 28
במאי | ספורט למניעת התנוונות המוח

 העלייה בתוחלת החיים גורמת לעליה בשכיחות של מחלות ניוון עצבי, ובמיוחד מחלת האלצהיימר הפוגעת ביכולת הזיכרון. למרות עשורים של מחקר, עדיין אין טיפול יעיל למחלת האלצהיימר. בהרצאתו ידון פרופ' איתן אוקון מהמרכז הרב תחומי לחקר המוח, על הסיבות לכך ומה בכל זאת ניתן לעשות כדי לעכב את הניוון, בעזרת הפעילות הגופנית.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


11 ביוני | איך משפיעה תפיסת הזקנה על הבריאות?

אנשים שמתייחסים לזקנתם באופטימיות ונהנים מיתרונותיה, על פי המחקרים הם גם אנשים בריאים יותר, שמחים יותר ואפילו חיים יותר שנים. לעומתם, אנשים התופסים את הזדקנותם באופן שלילי וחוששים ממראה מבוגר ומירידה תפקודית, בריאותם הפיזית והנפשית טובה פחות. בהרצאה זו תדון פרופ' ליאת איילון מבית הספר לעבודה סוציאלית, באופן שבו תפיסת הזקנה משפיעה על תהליך ההזדקנות ועל הבריאות.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>

 

 


מחירים ורכישת כרטיסים

כרטיס יחיד - 30 שקלים, זוג כרטיסים - 50 שקלים, סטודנטים, בוגרים ועובדי האוניברסיטה - 20 שקלים לכרטיס בהצגת תעודה מתאימה בכניסה. ניתן להירשם לסדרת הרצאות או להרצאות יחיודות.

לרשות המבקרים חניה חופשית בקמפוס מ-19:00 ותפריט בר מוזל.

לפרטים על הסדרי נגישות נא ליצור קשר במייל: events.pr@biu.ac.il, עד יומיים קודם ההרצאה.


אפשר להתעדכן באירועים המתקיימים בקמפוס גם בדף הפייסבוק של בר-אילן לקהל הרחב ובאמצעות הניוזלטר החודשי. להרשמה לניוזלטר כתבו למייל: events.pr@biu.ac.il

 

לכתבות נוספות...