תנ"כי פתוח

אוהבים תנ"ך? מעניין אתכם לשמוע ולהחכים בנושא מהיבטים מעניינים? המחלקה לתנ"ך והחברה לחקר המקרא מזמינות אתכם לסדרת שיעורים על ספר ישעיה מפי טובי המרצים

 


התוכנית תנ"כי פתוח של המחלקה לתנ"ך מתקיימת זו השנה השביעית באוניברסיטת בר-אילן. התוכנית כוללת סדרה של 12 הרצאות העוסקות באחד מספרי הנ"ך. בשנה הראשונה לפרויקט נבחר ספר יהושוע, בשנה השנייה – שופטים, וכך על פי הסדר. השנה ההרצאות מתמקדות בספר ישעיה.


בסדרה משתתפים מיטב המרצים והחוקרים מבר-אילן ומחוצה לה. ההרצאות עוסקות בהיבטים מגוונים של הספר – היבטים ספרותיים, היסטוריים, ארכיאולוגיים ועוד. בשנה הקרובה מתוכנן סיור לימודי בדומה לסיור שנערך בעבר ב"תל גזר" בעקבות ספר מלכים.


התוכנית זוכה להצלחה ולקהל אוהדים רחב שהולך וגדל משנה לשנה. ראש המחלקה לתנ"ך פרופ' מיכאל אביעוז, אומר כי הסיבה לכך היא ייחודה של התוכנית. "ספר התנ"ך מדבר לכולם. הוא חוצה מגזרים וגילים, הן דתיים וחילונים והן צעירים ומבוגרים. בנוסף, ההרצאות מועברות בצורה מעניינת וייחודית מטובי המרצים, המיקום הנוח של האוניברסיטה וכן השעה הנוחה כנראה גם הם חלק בהצלחה. התוכנית פתוחה לקהל הרחב בתשלום סמלי, ואנו מקווים גם השנה לראות נוכחות מרשימה של קהל מגוון".

ההרצאות מתקיימות בימי שני אחת לשבועיים או שלושה, בין השעות 19:30 ל21:15, באולם מינץ (בניין 404). עלות ההרצאה 30 שקלים, כולל קפה ועוגה.

לתוכנית ההרצאות

 

 


 

לכתבות נוספות...