למדתי בחממה

מרמת גן למשרה נחשקת בקנדה, דרך הפקולטה להנדסה בבר-אילן: הכירו את ניצן ליבוביץ, בת 28, בוגרת הפקולטה להנדסה ע"ש קופקין במסלול תקשורת ואלקטרו-אופטיקה. לאחר שסיימה את התואר המשיכה ליבוביץ את לימודיה בתוכנית היוקרתית למנהל עסקים של אוניברסיטת מקגיל בקנדה, בהשתתפות סטודנטים מ-30 מדינות בעולם

 

בשנת הלימודים השנייה לתואר החלה ניצן לעבוד בחברת אינטל, והמשיכה לעבוד בחברה עד שנה לאחר סיום הלימודים, "ואז הרגשתי שבא לי יותר. משהו היה חסר לאופי הג'ינג'י ההיפראקטיבי שלי. החלטתי להמשיך לתואר שני במנהל עסקים, במטרה לשלב את התשוקה שלי לטכנולוגיה עם ניהול ויזמות", מסבירה ניצן את החלטתה להשתלב בתכנית של אוניברסיטת מקגיל, מהמוסדות האקדמיים המובילים בצפון אמריקה.


ניצן מספרת שהתוודעה לתחום ההנדסה בשירותה הצבאי "והתאהבתי בו. הבנתי שזה מה שאני רוצה ללמוד, רק לא הייתי בטוחה היכן. אחרי שהשתתפתי ביום פתוח ושוחחתי עם דינה ימיני, ראש מנהל הפקולטה להנדסה בבר-אילן, הבנתי שזה המקום הנכון בשבילי".


ניצן מתארת את האוניברסיטה במילה אחת: "חממה". לדבריה, יש חשיבות גדולה להרגשה הטובה והמעודדת שמשרה המקום על הסטודנטים, בייחוד לנוכח השעות הרבות אותן מבלים בלימודים. "קיבלתי תמיכה עצומה מהסגל האקדמי, מקצועית וגם אישית. הדלת של כולם תמיד הייתה פתוחה - מתרגלים, מנהל, מרצים וחוקרים. תמיד הכרתי תודה על החוויה החיובית שהייתה לי בבר-אילן, וככל שאני מתקדמת בחיי, אני מבינה כמה חום ואהבה קיבלתי בפקולטה וכמה זה חסר כשאין את המשפחתיות הזאת".

 


בקנדה ניצן התמחתה בפיננסים ובד בבד עבדה ב-TD Bank במחלקת הלוואות לחברות טכנולוגיות. עם סיום הלימודים התקבלה ניצן לעבודה ב-AcuityAds,  חברה ישראלית שמתמחה בפרסום פרוגרמטי, בתפקיד מנהלת מוצר בכירה. למרות המעבר שעשתה ניצן לתפקיד בתחום הפרסום והעסקים, היא אומרת כי לא הרחיקה מתחום לימודיה הראשון. "אני עדיין צריכה לדבר בשפה של המהנדסים ולהבין את האלגוריתם שמאחורי הפלטפורמה. נוסף פה אלמנט של ניהול וחשיבה עסקית".


ניצן מספרת כי החוויה המשמעותית ביותר שחוותה עד כה בלימודי מנהל העסקים הייתה מפגש שהיה לה עם ווארן באפט, במסגרת משלחת של הפקולטה. " זאת הייתה חוויה של פעם בחיים. האיש האגדי כל כך צנוע".

 

הלימודים והשהייה הממושכת בחו"ל מזמנת לא מעט קשיים הכרוכים בלימודים בשפה זרה, והתמצאות ביבשת אחרת, אבל ניצן מעידה כי הקושי הגדול מבחינתה הוא הגעגועים לאמא ולבית. "זה המחיר שאני משלמת. לשמחתי, אמא ביקרה אותי הרבה ועכשיו אפילו נשארת לתקופות ארוכות".
קושי נוסף שאותו חווה ניצן הוא ההתמודדות עם הביקורת על מדינת ישראל. "אני מוצאת את עצמי מנסה להגן על ישראל, אבל הקול של הצד השני חזק הרבה יותר. אני מרגישה שאני לא עושה מספיק. אני מנסה להיות כמה שיותר פעילה בקהילה היהודית והישראלית פה, אבל העבודה האמיתית היא מחוץ לקהילה"

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים