למצוא עבודה בעזרת לינקדאין

רשת לינקדאין הפכה בשנים האחרונות לאחד הכלים החשובים בתהליך חיפוש העבודה. בשימוש מושכל, מסייעת הרשת לחבריה ליצור קשרים עסקיים, להתייעץ ולהרחיב את הידע המקצועי שלהם, למצוא עבודה וגם לשדרג את מעמדם בה.

כדי לרתום את הלינקדאין לתהליך מציאת העבודה, ראשית יש לפתוח חשבון בלינקדאין. טיפים ועצות לגבי הדרך הנכונה לעשות זאת מפורטים  בכתבה להתחבר ללינקדאין

תנו להצעות עבודה לזרום אליכם
ארגונים רבים וחברות כח אדם תומכים בשנים האחרונות בחיפוש אקטיבי של עובדים ומעסיקים מומחים לחיפוש מועמדים דרך הרשתות החברתיות השונות. פרופיל מעודכן ומפורט בלינקדאין מאפשר למעסיק לבדוק את התאמתכם למשרות השונות ולהציע למחפשי העבודה משרות עוד לפני שהספקתם להציע את מועמדותכם ואולי בכלל לא ידעתם על קיומן.

 

גלו למעסיק מי אתם
תפקידו של הסיכום האישי הוא להעיד על כושר הביטוי, היצירתיות והייחודיות של החבר ברשת וזו ההזדמנות שלו לשווק את עצמו בפני מעסיקים ואנשי מקצוע אחרים התרים אחר הזדמנויות עסקיות. במקום זה חשוב להציג תאור קצר על אישיותו של בעל הפרופיל, השכלתו, עיסוקו הנוכחי ואיזה סוג של תפקיד או עבודה או הזדמנות עסקית הוא מחפש. רצוי להוסיף גם מסר אישי ואופטימי מייצג.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים
בניגוד לרשת הפייסבוק, בלינקדאין יש אפשרות לפרסום תמונה אחת בלבד. לכן, כדאי לבחור בתמונת פנים עדכנית וברורה המשדרת מצד אחד אופטימיות, ומצד שני רצינות וצניעות. רצוי אפילו לטרוח על תמונה איכותית שצולמה בידי צלם מקצועי, כך ניתן להבטיח כי המסר הרצוי לגבי אופיו ואישיותו של המועמד יעבור היטב.

 

להיות חבר בקבוצה
רשת הלינקדאין מאפשרת לחבריה להירשם לעשרות קבוצות מקצועיות ובכך חושפת אותם למידע עצום שאולי לא היו נחשפים אליו בדרכים אחרות. בקבוצות אלו מתפרסמות מדי יום כתבות המעדכנות את החברים בתכנים מקצועיים, מידע על ביקוש והיצע במקצוע, הצעות עבודה ודיונים שכדאי למחפש העבודה לקרוא ואולי גם להשתתף בהם. הפעילות בקבוצות מאפשרת להרחיב את הרשת החברתית וכך לדעת עוד על משרות פתוחות לפני שהן מגיעות לאוזניהן ועיניהן של כלל מחפשי העבודה.

 

תהיו אקטיבים
בשוק תחרותי מוצפים המעסיקים מדי יום במאות קורות חיים והסיכוי להגיע לראש הערימה תלוי במספר דברים: הניסיון המקצועי של המועמד, הכישורים, ההשכלה והייחודיות שלו. רשת הלינקדאין מאפשרת למחפש העבודה להתבלט על פני האחרים על ידי השתתפות פעילה בדיונים השונים בקבוצות, הוספת סרטוני וידאו, מצגות וסטאטוסים בעלי אמרה אישית שימשכו את עיני המעסיקים ויגרמו להם לבקש לגלות עוד אודות האדם שמאחורי הפרופיל.

חברותיות היא שם המשחק

בלינקדאין יש חשיבות רבה ליצירת רשת קשרים רחבה. מעגל חברים גדול יותר מעניק לבעל הפרופיל דירוג גבוה יותר ברשת. דירוג גבוה יגביר את החשיפה שלו בפני מעסיקים ויגדיל את הסיכוי שיפנו אליו באופן יזום.
טיפ למשתמשים החדשים: התחילו בהצעת חברות למשפחה, לחברים קרובים ולחברים מהעבודה. לאחר מכן הרשת כבר תציג בפניכם חברים נוספים שכדאי להתקשר עימם בהתאם לפרופיל.

לומדים מניסיון

מעסיקים רבים הזקוקים לעובדים באופן מיידי יגשו ישירות לחלק המפרט את הניסיון המקצועי בפרופיל וידלגו על כל השאר. לכן, חשוב לציין רק ניסיון מקצועי שהוא רלוונטי לתחום שבו בעל הפרופיל מעוניין להשתלב. יש מעסיקים המחפשים אנשים שעבדו במקום עבודה מסויים או בתפקיד מסויים ולכן חשוב לציין את שמות החברות בהם עבד בעל הפרופיל, (ואפילו לצרף לוגו או קישור לאתר החברה), וכן תיאור מפורט לתפקיד שעשה בהן.    

יש לכם את הכישורים הנדרשים

כאשר מעסיקים מחפשים עובדים ברשת, הם נוטים לחפש תחומי ידע ספציפיים הדרושים למשרה מסוימת. לינקדאין מאפשרת לחבריה ליצור רשימה של תחומי התמחות כמו ידע בשפות תכנות מסוימות, יכולות אישיות, סביבות עבודה ועוד. רשימה זו תאפשר לבעל הפרופיל לבלוט לעיני המעסיקים ולהגדיל את כמות הפניות אליו. בנוסף, חבריו של בעל הפרופיל ברשת, יכולים לאמת את העובדות שכתב על עצמו ובכך להגדיל את האמינות שלו בעיני המעסיקים.

 

מילה טובה לא עולה כסף

המלצות ממנהלים, מעסיקים לשעבר וקולגות המתפרסמות בפרופיל האישי מעלות את ערכו של בעל הפרופיל בעיני המעסיק התר אחר עובדים ברשת, בכך שהן משקפות את המקצועיות שלו ותכונות אישיות אחרות שלא ניתן ללמוד מטופס 'קורות חיים' רגיל, כמו יחסי אנוש, עבודת צוות ועוד. כדי לאסוף מגוון מרשים של המלצות כדאי להכין המלצות ממעסיקים קודמים ונוכחיים מבעוד מועד וכן להקדיש זמן ולכתוב המלצות כנות ואמיתיות לחברים ברשת. בדרך כלל, מי שמקבל המלצה גם יחזיר אחת.

 

הכותבת עובדת כמגייסת משאבי אנוש ברשתות, בחברת ההשמה להייטק CPS JOBS

לכתבות נוספות...

מערכת AcadeME