חברת הסטארט-אפ ''ננו-תר'' לוחמת בסרטן המוח

שיתוף הפעולה המחקרי בין הפרופסורים שלמה מרגל וחיה ברודי הניב את הקמתה של חברת הסטארט-אפ ננו-תר שרותמת את תגליותיהם לטובת המלחמה במחלת הסרטן.

 

"במדע, שותפות מניעה הצלחה", כך מעידים הפרופסורים שלמה מרגל וחיה ברודי מאוניברסיטת בר-אילן שכבר היו שותפים בעבר בהמצאת שיטה חדשנית לטיפול בגליומה (סוג מיוחד של סרטן מוח הקשה לאיתור) המבוססת על ננו חלקיקים. לאחרונה הם משתפים פעולה בתגלית חשובה נוספת לפיה פעילות בו זמנית של שתי תרופות,  גורמת  לעתים קרובות לנסיגה משמעותית בסרטן מסוג זה בתנאי מעבדה.

 

עבודתם של פרופ' מרגל ופרופ' ברודי היא הבסיס המדעי שמאחורי 'ננו-תר' ((Nano-Ther, חברה ביו-רפואית המפתחת טכנולוגיה בה ננו חלקיקים מגנטיים של תחמוצת הברזל (הקרויה חלודה) משמשים לנשיאת פפטיד המזהה וקוטל תאי סרטן.

 

"כשמזריקים אותם, חודרים הננו חלקיקים שלנו למוח ומכוונים לעבר רקמת הגליומה" מסביר פרופ' מרגל. "להבדיל מכימותרפיה, הננו חלקיקים אינם מזיקים לתאי מוח בריאים.  במקום זאת, הם מעוררים שרשרת תגובות גנטית בתאי הסרטן בלבד המובילה למוות תאי מתוכנן".

 

לאחרונה, השלים צוות 'ננו-תר' סדרת ניסויים בהם השתמשו בננו חלקיקים אלו יחד עם תרופה מקובלת לטיפול בגליומה, שאינה ידועה כמועילה ביותר. תוצאות החיבור בין השתיים היו מעודדות ביותר.

 

"שתלנו גליומה אנושית במוח של עכבר, ובחנו אסטרטגיות טיפול שונות: בראשונה, הפפטיד שלנו שנאבק בגליומה לבדו, בשנייה אותו פפטיד קשור לננו חלקיק שלנו ובאחרונה, שילוב של הננו חלקיק והפפטיד שלנו עם תרופה מוכרת אחרת לטיפול במחלת הסרטן", מסביר פרופ' מרגל. "סדרת הניסויים השלישית הניבה נסיגה של 50-100% בגידול הסרטני".

 

עם זאת ממהר פרופ' מרגל לציין שיידרשו עוד מספר שנים בטרם אפשר יהיה לבחון את טכנולוגית 'ננו-תר' במחקרים קליניים עם חולי סרטן. בינתיים, עוסקים חברי צוות 'ננו-תר' בגמלון הטכנולוגיה לקראת הגשתה בבוא היום לאישור מנהל המזון והתרופות (FDA). במקביל הם מטפלים בבעיות יציבות שעלולות למנוע שימוש בננו חלקיקים במערכת הבריאות.

 

פרופ' מרגל מוסיף כי "לאחרונה פיתחה 'ננו-תר' גם שיטה לייבוש הננו חלקיקים והמסתם מחדש במדיום מימי, תהליך הייבוש מקנה להם את חיי מדף ארוכים הנחוצים לתרופה שמיוצרת באופן מסחרי". 

התוצאות המעודדות שהשיגה 'ננו-תר' בתחום הגליומה, (סרטן אגרסיבי במיוחד עם שיעור הישרדות של פחות משלושה אחוזים לחמש שנים), עודדו והניעו את צוות החוקרים של פרופ' מרגל להרחיב את בחינת הטכנולוגיה גם על סוגי סרטן אחרים. "אנו מיישמים כעת את השיטה שלנו על סרטן המעי וסרטן העצמות, אין לי ספק שזהו העתיד של טיפולי הסרטן.

לכתבות נוספות...