חלוק לבן שלישי בפקולטה לרפואה בצפת

טקס ה'חלוק הלבן' שהתקיים לאחרונה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל ציין את כניסת המחזור השלישי של הסטודנטים, הרופאים לעתיד, לשלב הלימודים הקליניים בבתי החולים בצפון. טקס זה אינו רק נקודת ציון אקדמית אלא גם סמל למעבר המשמעותי של הסטודנטים לרפואה מלימוד תיאורטי בכיתות ובמעבדות ללימוד ולהתנסות בשטח, בצד מיטת החולה.

מאז פתחה את שעריה בעיר צפת באוקטובר 2011 התפתחה הפקולטה והפכה לגורם משמעותי בקידום הרפואה בצפון הארץ. כיום לומדים בה 440 סטודנטים לרפואה ו-80 סטודנטים לתארים מתקדמים במדעי הרפואה. ציוניהם של הסטודנטים הבוגרים שנבחנו בבחינות הגמר בגינקולוגיה ומיילדות ובפסיכיאטריה הגיעו בשנה האחרונה למקום השני מתוך חמש הפקולטות לרפואה בישראל.

ההוראה הקלינית ניתנת לסטודנטים בבתי החולים בנהריה, בצפת, בפורייה בנצרת ומזרע וכן במרפאות הקהילתיות ברחבי הגליל. לצורך זה נבנו בבתי החולים תשתיות להוראה והוקמו מכוני מחקר מתקדמים ביותר. בפקולטה בצפת מתקיים מחקר בחזית המדע הביו-רפואי בתחומים כמו חקר הסרטן, מחלות מערכות העצבים, מחלות זיהומיות וחיסוניות ועוד. 

16 קבוצות מחקר פועלות כיום בפקולטה הצעירה ובראשן מדענים חוזרים מארצות הברית, בריטניה ואוסטרליה. פירותיהן המדעיים זוכים להכרה בין לאומית.

לצד הפעילות המדעית מתקיימת בפקולטה גם פעילות ענפה בתחום המעורבות הקהילתית והסטודנטים מתנדבים בפרויקטים חברתיים רבים.

דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' רן טור-כספא צופה כי בשנה הבאה ילמדו בפקולטה קרוב ל- 600 סטודנטים והשפעתה של הפקולטה על קידום שירותי הרפואה בצפון אף תגדל. 

 

לכתבות נוספות...