ראש הממשלה נואם בבר-אילן

בראשית חודש אוקטובר ציינה אוניברסיטת בר-אילן 20 שנה להקמתו של מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים, בכנס בינלאומי שעסק בחזון 2020 לישראל ובסיכונים והסיכויים הצפויים לה.

 

את הכנס פתח בדברים ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, שזוהי לו הפעם השמינית שהוא בוחר בבר-אילן כבמה להצגת דעותיו בתחומי ביטחון, מדיניות חוץ ואסטרטגיה. במפגש זה התייחס נתניהו לאיום הגרעין האירני ולעמדותיו בנושא שיחות השלום הנערכות בימים אלו עם הפלסטינים.

 

בעקבותיו נשאו דברים גם נשיא האוניברסיטה פרופ' דניאל הרשקוביץ ומנהל מרכז בגין סאדאת, פרופ' אפרים ענבר.

 

פרופ' הרשקוביץ הדגיש בנאומו כי מקור החוסן הלאומי של ישראל טמון בהון האנושי ובהישגים הטכנולוגיים שלה. פרופ' ענבר הזכיר את מחקרי המרכז אשר לא פעם חזו ופרסמו הערכות מדויקות לגבי המתרחש במדינות העולם האסלאמי וההשלכות הצפויות מכך על ביטחונה של ישראל.

 

בכנס שנפרס על פני שלושה ימים התארחו גם הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, בכירים ממערכת הביטחון ואישי ציבור בהם שר החינוך שי פירון, שר התקשורת והעורף גלעד ארדן, השר לענייני מודיעין ויחסים בין לאומיים יובל שטייניץ, סגן שר החוץ זאב אלקין. כמו כן השתתפו בכנס חוקרים ומדענים בכירים מישראל והעולם.

 

בין היתר דנו משתתפי הכנס בסביבה האסטרטגית העולמית, בתהפוכות האזוריות, בכלי נשק וטכנולוגיות העתיד ובאתגרי צה"ל והעורף. את הכנס חתם רב שיח שעסק בנושא 40 שנה למלחמת יום הכיפורים ובעיצוב אסטרטגיה לאומית.

 

מרכז בגין סאדאת

מאז הקמתו פועל המרכז מתוך שאיפה לקדם את הביטחון והשלום במזרח התיכון. במשך השנים פרסמו חוקריו מאות מאמרים, מחקרים והמלצות למדיניות בנושאים אסטרטגיים ובנושאי ביטחון לאומי. מרכז בגין סאדאת, המשתף פעולה עם גורמים צבאיים, מודיעיניים ואקדמיים ברחבי העולם, עורך ימי עיון רבים, סמינרים וועידות בין לאומיות בהשתתפותם של מומחי ביטחון, תעשייה צבאית, מודיעין וכן דיפלומטיים, פוליטיקאים, אנשי עסקים ואקדמיה בכירים.

 

לכתבות נוספות...