מדע על הבר-אילן

מדע על הבר-אילן היא תוכנית הרצאות הנחלקת לכמה סדרות לפי תחומי עניין. ההרצאות מוגשות בגובה העיניים מפי מיטב החוקרים והמרצים בימי שלישי בשעה 20:00 בקפה גרג באוניברסיטה. הסדרה הרביעית  של מדע על הבר עוסקת בנשים ונשיות.

26 פברואר | הופעה מול קהל – הרצאה וסדנה חווייתית

במהלך החיים אנו נפגשים לא פעם בהזדמנויות להתקדמות בארגון שבו אנו עובדים וגם מחוצה לו, ולא תמיד בטוחים מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר להעביר את המסר שלנו. איך מחזקים את "שריר האומץ"? ואיך אומרים 'כן' להזדמנויות? הרצאתה של מישל שטיין טיר, מומחית לרטוריקה פוליטית וחוקרת תקשורת, תעסוק בהבדלים שקיימים בין המינים בכל הנוגע להופעה מול קהל במטרה לפתח מודעות לתבניות התנהגות, שלנו ושל השותפים שלנו לתהליכי התקשורת.

הרצאתה של שטיין טיר, מרצה בבית הספר לתקשורת בבר-אילן ובמוסדות אקדמיים נוספים. שטיין ייסדה את אקדמיית SHE SPEAKS  המסמיכה נשים באמנות הרטוריקה וההופעה מול קהל ומצלמה.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>

5 במרץ | קונפליקט תפקידים בין משפחה לעבודה

משפחות של שני מפרנסים הן מאפיין בולט בתקופתנו, וכך גם קונפליקט התפקידים - הרצון להצטיין בקריירה מול הצורך לענות על צרכי הבית. אך בעוד שבעבר התפישה הרווחת הייתה שחווית הקונפליקט, היא נחלתן הבלעדית כמעט של אימהות צעירות, הרי שכיום מחקרים מראים שאנשים עובדים, גברים ונשים כאחד  מתנסים במתח זה במצבים שונים, לאורך כל מעגל החיים.

הרצאתה של פרופ' ליאת קוליק מבית הספר לעבודה סוציאלית בבר-אילן תעסוק בהכרת קונפליקט התפקידים על היבטיו השונים, ותציג דרכים שפיתחו אנשי מקצוע בתחום הרווחה להתמודדות עם רמת המתח שהוא גורם, במטרה להביא לרווחה ולשפר את איכות החיים.

 

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>

 

 

12 במרץ | אישה למטבח, גבר למוסך – סטריאוטיפ מגדרי בפרסום​​​​​​​

מדוע המשווקים משתמשים בייצוגים נשיים כשהם מפרסמים מוצרי מטבח, ובייצוגים גבריים כשהם מפרסמים כלי רכב? האם משווקים שפונים לנשים במסר שמתמקד בחוויה וברגש ולגברים במסר שמתמקד בביצועי המוצר או במחירו מצליחים יותר במכירת המוצרים? הרצאתה של ד"ר ענב פרידמן מבית הספר למנהל עסקים בבר-אילן תעסוק בשאלה האם באמת לגברים ולנשים יש שיקולים סטראוטיפיים כשהם בוחרים מוצרים. בהרצאה ייבחנו התאוריות השונות וכן יוצגו ההשלכות של תוצאות המחקרים בנושא זה, ברמה העסקית והחברתית.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>

19 במרץ | סיפורן של שבויות מלחמת העצמאות​​​​​​​

החשש מנפילת חיילות בשבי האויב, הוא טיעון מרכזי בשיח, הנמשך זה שנים בחברה הישראלית על מקומן, תפקודן ומעמדן של נשים בצה"ל. הבחנה המגדרית בנוגע לנפילה בשבי, מייחסת חוויה שונה לשבויים ולשבויות ומניבה גם יחס שונה של החֵברה כלפי כל אחד מהמינים בהקשר זה. לא רבים זוכרים, אך חשש זה, כבר ארע בעבר כש-96 לוחמות נפלו בשבי הירדני המצרי והסורי בתקופת מלחמת העצמאות. בהרצאה תציג פרופ' לילך רוזנברג-פרידמן את סיפורן העלום של השבויות, ותדון בחוויית השבי שלהן ובתפיסות שליוו אותה, מרגע הכניעה, דרך תקופת השבי ועד השיבה הביתה. בנוסף, תעסוק ההרצאה באופן שבו התפיסות המגדריות עיצבו חווית שבי שונה לנשים ולגברים.

להרשמה ולרכישת כרטיסים >>


לרשות המבקרים חניה חופשית בקמפוס מ-19:00 ותפריט בר מוזל.

לפרטים על הסדרי נגישות נא ליצור קשר במייל: events.pr@biu.ac.il, עד יומיים קודם ההרצאה.


אפשר להתעדכן באירועים המתקיימים בקמפוס גם בדף הפייסבוק של בר-אילן לקהל הרחב ובאמצעות הניוזלטר החודשי. להרשמה לניוזלטר כתבו למייל: events.pr@biu.ac.il

 

 

לכתבות נוספות...