מדע על הבר-אילן

מדע על הבר-אילן היא תוכנית הרצאות הנחלקת לכמה סדרות לפי תחומי עניין. ההרצאות מוגשות בגובה העיניים מפי מיטב החוקרים והמרצים בימי שלישי בשעה 20:00 בקפה גרג באוניברסיטה.

 

הסדרה השנייה של מדע על הבר עוסקת בנושא נפלאות התבונה - מחקרים פסיכולוגיים ומדעי המוח:

 

1 בינואר | נפש בריאה בגוף פעיל ­– השפעת פעילות גופנית על המוח והנפש
כיצד משפיעה הפעילות הגופנית על בריאות הנפש, ומה הקשר בניהן? הרצאתו של פרופ' אורי רסובסקי.

 

8 בינואר | התמכרויות בעידן הדיגיטלי –  האם כולנו נמצאים בסכנה?
תופעת ההתמכרות, הנמצאת במגמת עלייה בעידן הדיגיטלי, היא בעיה מורכבת החוצה תרבויות וגבולות. הרצאתה של ד"ר עינב סודאי מהפקולטה למדעי החיים, תחשוף את תופעת ההתמכרויות והשפעתה על המוח האנושי.

 

 


15
בינואר | איך להתמודד עם מתח נפשי בעידן של לחץ ושחיקה
תרופות נוגדות חרדה ודיכאון הפכו בעידן החדש למוצר נפוץ ומבוקש בקרב כל שכבות האוכלוסייה. הרצאתו של שחר צדוק מהמרכז לתוכניות אימון ביחידה לפיתוח מקצועי בבית הספר לחינוך, תעסוק בתסמיני החרדה המפרים את השלווה האישית, המשפחתית והמקצועית, ובקשיים שהם מעוררים בהתמודדות עם אתגרי החיים.

22 בינואר | האם יש נוסחה מנצחת לזוגיות מוצלחת
האם תקוותו של האחד יכולה להשפיע לטובה גם על בן הזוג? האם היא יכולה להשפיע על יחסי הזוגיות? הרצאתם הזוגית של פרופ' אשכול רפאלי ורוני שוחט-פשדצקי, מהמחלקה לפסיכולוגיה והמרכז הרב תחומי לחקר המוח, תציג פרויקטים מחקריים שבהם הם ליוו זוגות המתמודדים עם אתגרי חיים, כמו הורות, אבטלה ותחושות חרדה.

 

 להרשמה להרצאות ולרכישת כרטיסים>>
 

לרשות המבקרים חניה חופשית בקמפוס מ-19:00 ותפריט בר מוזל.

לפרטים על הסדרי נגישות נא ליצור קשר במייל events.pr@biu.ac.il עד יומיים קודם ההרצאה

אפשר להתעדכן באירועים המתקיימים בקמפוס גם בדף הפייסבוק של בר-אילן לקהל הרחב ובאמצעות הניוזלטר החודשי. להרשמה לניוזלטר כתבו למייל events.pr@biu.ac.il


 

 

לכתבות נוספות...