מרתון הרצאות בנוסח TED על האוכל בתרבות ובחברה

"אין אהבה רצינית יותר מאהבת המזון", אמירה זו המיוחסת למחזאי ולפילוסוף ג'ורג' ברנרד שואו מעידה על המקום החשוב שתופס האוכל בחיינו, בתרבותנו ובחברה. ואכן משחר האנושות אנו נוטים לייחס לו משמעויות רבות נוספות על תפקידו הבסיסי כמקור להזנה. האוכל הוא דרך להבעת אהבה, דאגה, נחמה. לא פעם הוא גם אמצעי ליצירת קשר או הפוך מזה, להתנכרות. האוכל שיחק תפקיד חשוב הן במלחמות והן בימי שלום, סביב שולחן האוכל נפלו וקמו משפחות וגם ממלכות. מרתון ההרצאות לקהל הרחב שהתקיים ב-14 במרץ, במרכז וואהל באוניברסיטת בר-אילן עסק בהיבטים השונים של האוכל בתרבות ובחברה.


בין היתר השתתפו במרתון הסוציולוג ד"ר דוד רייר, שדן במשמעותו של האוכל כסמל סטטוס חברתי, הארכיאולוג פרופ' אהרון מאיר שעסק בחלקו של האוכל בהגדרת הזהות האתנית והתרבותית בתקופת המקרא ונעם אורבך מהתכנית ללימודי אסיה שסיפר על האוכל הסיני ומה אפשר ללמוד ממנו.

 

באירוע התארח גם הסטיריקן ואיש הטלוויזיה קובי אריאלי שהירצה על האוכל כמגשר בין אנשים ותרבויות.

 

ד"ר חגית כהן מבית הספר לחינוך, ייעצה למשתתפי המרתון כיצד לשפר את הרגלי השתייה בקרב ילדים ונוער, ופרופ' חיים כהן מהפקולטה למדעי החיים חשף את ממצאי מחקריו העוסקים בקשר בין אכילה מרובה לתהליך ההזדקנות. עוד השתתפו במרתון ד"ר ענת קופלוביץ' ברייר מהמחלקה לספרות משווה שעסקה בז'אנר הספרות הבלשית-הקולינרית וד"ר איילת סיידלר מהמדרשה שדנה במנעד הרגשות הרחב בסעודות החג המשפחתיות במקרא.

לכתבות נוספות...