יום עיון בנושא זכויות בעלי חיים והגנה על הסביבה

הקליניקה לרגולציה סביבתית בפקולטה למשפטים ערכה יום עיון בנושא זכויות בעלי חיים והגנה על הסביבה בשיתוף עם עמותת תנו לחיות לחיות.

 

יום העיון עסק בעיקרון השמירה על איכות הסביבה, תוך התחשבות בצורכי הבנייה והתפתחות עירונית וכן בנושאים הקשורים ברווחת בעלי החיים וביחסי הגומלין שלהם עם הסביבה המשתנה.

 

בין המשתתפים פרופ' אורן פרז, המנחה האקדמי של הקליניקה לרגולציה סביבתית, ד"ר דניאל מישורי מבית הספר ללימודי הסביבה והחוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת תל אביב, ד"ר יעל שמש מהמחלקה לתנ"ך ע"ש זלמן שמיר בבר-אילן ועו"ד יוסי וולפסון מעמותת תנו לחיות לחיות.

 

עו"ד יותם שלמה, מנהל הקליניקה לרגולציה סביבתית הנמנה עם מארגני יום העיון אומר כי יום העיון נועד להפגיש חוקרים ופעילים מתחומי התנועות הסביבתיות והתנועות לשחרור בעלי החיים, מתוך רצון ללימוד הדומה והשונה בשתי התנועות ובחינת שיתופי פעולה אפשריים. כמו כן, הוא מוסיף כי האירוע מיועד לכל מי שמתעניין בחיבור שבין שחרור בעלי חיים וסביבה.

 

"בעוד תנועות בעלי החיים מדגישות את הזכויות האינדיבידואליות של בעלי חיים, התנועות הסביבתיות מדגישות את הצורך בהגנה על המארג הסביבתי באופן כללי, הן למטרות אנושיות והן כערך בפני עצמו". לדבריו, בשנים האחרונות, המציאות מחברת בין שתי הגישות הללו.

 

"העדויות על הנזקים הסביבתיים מתעשיית המזון מהחי הולכים ונערמים, והיא מסומנת כאחד הגורמים המרכזיים לפגיעה במשאבי קרקע ומים, באיכות האוויר, ביציבות האקלימית ובמגוון הביולוגי. בצד השני של המטבע ההרס המתמשך של הסביבה משמיד את בתי הגידול של אוכלוסיות של בעלי חיים".

 

לכתבות נוספות...