קורס להכשרת יועצי זוגיות

קורס להכשרת יועצים לייעוץ זוגי ומשפחתי, מיועד לבוגרי תחום מדעי ההתנהגות ומדעי החברה וכן לאנשי מקצוע כמו מורים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מנחי הורים מוסמכים, אחיות ונושאי תפקידים בכירים בקהילה, העוסקים בייעוץ ומעוניינים להתמקד בייעוץ זוגי ומשפחתי.


תכנית הקורס, המתקיים בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, מבוססת על גישה פסיכולוגית חינוכית הנקראת PARIS (מניעה וטיפול), שמטרתה לסייע לזוגות לקדם את האינטימיות ביניהם ולהימנע ממשברים במעגלי החיים. משתתפי הקורס ילמדו לזהות את ייחודו של האדם בתוך מערכת היחסים הזוגית והמשפחתית כאמצעי לחיזוק המערכת, במקום לראות בה מקור לאיום ומתחים. דגש נוסף יושם על זיהוי סגנונות התקשורת של בני הזוג והשפעתם על יצירת המתחים בין בני זוג ובמשפחה. עוד ילמדו המשתתפים כיצד לבטא רגשות שליליים מבלי לפגוע ביחסי האמון וההערכה ההדדית וכיצד לשפר את האווירה תוך התמודדות עם קונפליקטים.


 את הקורס מנחה ד"ר זאב אפל, מדריך ומטפל מוסמך בטיפול משפחתי וזוגי, חוקר בתחום הדיפרנציאציה של העצמי, הזוגיות והמגדר. ד"ר אפל הוכשר לתפקידו בארה"ב ומפתח את התוכנית באוניברסיטת בר-אילן החל משנת 1990.


הקורס מתפרס על פני שנתיים ומקנה למשתתפיו תעודה מטעם בית הספר לחינוך ונקודות זכות אקדמיות לתואר שני. ניתן להגיש קורס זה לגמול השתלמות.


לפרטים נוספים

 


 

 

לכתבות נוספות...