תכנית לימודים בחו"ל

קרן תקווה, עמותה אמריקאית הפועלת בישראל ובניו-יורק, העוסקת בקידום מנהיגות ישראלית צעירה, מזמינה בוגרי תואר ראשון שסיימו את לימודיהם לאחרונה וסטודנטים ובוגרים מצטיינים לתארים מתקדמים, להציע את מועמדותם לתכנית לימודים יוקרתית וייחודית בת שנה בניו-יורק.

לתכנית שתחל באוגוסט 2013, ותסתיים באוגוסט 2014, יש להגיש מועמדות עד ה-31 בינואר 2013. המשתתפים בתכנית, יהיו זכאים למלגה בסך 25,000$- 75,000$, בהתאם לניסיון האישי של כל משתתף, ומובטחת להם חוויה תרבותית באווירה חברתית והזדמנות אקדמית של פעם בחיים.

התכנית עוסקת ביסודות הדמוקרטיים, החברתיים והערכיים של עם ישראל. משתתפיה, ילמדו ויעבדו בגופים שיש להם השפעה על חיי היהודים בעולם ובישראל כגון ארגונים חברתיים ופוליטיים, צוותי חשיבה, מוסדות חינוך. את תהליך הלמידה האקדמי ילוו פילוסופים ומומחים במחשבת ישראל ובפוליטיקה הישראלית והאמריקאית, היסטוריונים, מנהיגים מזרמים דתיים שונים, עיתונאים, כלכלנים, מחנכים ומנהיגים בקהילה.

במסגרת התכנית יבחרו המשתתפים וגם יוציאו לפועל פרויקט מחקרי הקשור לנושאים יהודיים או ישראליים, או פרויקט הקשור לסוגיה חברתית או תרבותית הנמצאת על סדר היום הציבורי.

 

 

 

לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות יש לפנות לאתר הקרן