בנימה אישית - מכתב לבוגרים

 בוגרים יקרים,

אני זוכר את תקופת לימודי באוניברסיטה כאחת התקופות היפות והמעניינות בחיי. בנוסף לתחום הלימודים שעניין אותי, הייתה לחברה בה למדתי השפעה לא קטנה על החוויה האישית שלי. היינו קבוצה מגוונת של סטודנטים, כולם בעלי יכולת גבוהה ורצון עז ללמוד ולהצליח. יחד רקמנו תכניות לעתיד ויחד למדנו ורכשנו את הכלים לממשן.

אני מניח שחוויית הלימודים האקדמיים מלווה גם אתכם, שכן חלק נכבד מחיינו והקריירה המקצועית שלנו מתחבר לאקדמיה – למה שלמדנו וחווינו בתקופת לימודינו ולמה שמתרחש כיום במוסד.

לכל מוסד אקדמי DNA שונה. כסטודנטים, גם בלי שאתם מודעים לכך, אתם רוכשים דרכי חשיבה ונקודות מבט חדשות על החיים ועל הסובב אתכם. בסיס זה משותף לסטודנטים בכל תחומי הדעת והוא טבוע בכל אחד מהאנשים שלמדו ושלומדים בבר-אילן, אמנם ברמות ובעוצמות שונות, אך שריר וקיים.

לפיכך אני רואה חשיבות רבה בגיבוש קהילת בוגרים פעילה ורחבת היקף. חברות בקהילה שכזו טומנת בחובה יתרונות רבים ומגוונים: היא מאפשרת קשר עם האקדמיה, קשר עם המרצים, קשר עם עמיתים ללימודים וקשר עם בוגרים ממחזורים אחרים. לא פעם, יצא לי לפגוש אנשים שונים, שברגע התחלנו לדבר גילינו שלמדנו באותו מוסד אקדמי. היה מדהים לראות כמה דברים משותפים מצאנו על אף שלא הכרנו זה את זה בתקופת הלימודים.

קהילת בוגרים המעודדת ערבות הדדית, יש בכוחה להשפיע על כל בוגר ובוגר כפרט ועל האוניברסיטה והחברה ככלל, למען עתיד טוב יותר עבורנו. חברי הקהילה יכולים להיעזר זה בזה, להתעדכן בחדשות אישיות ומקצועיות ולקבל מידע יקר ערך שמתחדש מיום ליום עם ההתפתחויות האקדמיות. 

נקודה חשובה נוספת, היא ההזדמנות שלכם להפוך מהצד שקיבל, למד והתפתח, לצד שנותן, משתף ומלמד מניסיונו. אני מזמין בוגרים מכל התחומים שרוצים לתרום מניסיונם האישי והמקצועי, להעביר הרצאה קצרה לסטודנטים לתארים מתקדמים. זאת, במטרה לחשוף אותם הן לקהילת הבוגרים והן לתעשייה.

כמו כן, אני מזמין את בוגרינו שסיימו תואר ראשון או שני, לחזור ללימודי המשך בבית הספר ללימודים מתקדמים או להשתלמויות שונות, וכן להשתתף בימי עיון ובכנסים מקצועיים.

כמקובל במסגרות מסוג זה בחו"ל, וכמקום המאגד בתוכו תוכן ייחודי בארץ, מציע בית הספר ללימודים מתקדמים הרבה מעבר למקום לימודים:

בכיתות ובאירועים משותפים תוכלו לפגוש סטודנטים נוספים, שגם להם שאיפות ויוזמות להתקדם במחקר ובתעשייה. מסגרת בית הספר תספק לכם את ההזדמנות לפתח קשרים אישיים, אינטלקטאליים ועסקיים. בנוסף, במתכונת החדשה של בית הספר ללימודים מתקדמים, אנו מציעים הכוונה בכל הנוגע לפיתוח הקריירה שתסייע לכם הן בעבודתכם המחקרית והן בדרככם המקצועית.

אני מאחל לכם הצלחה בהמשך דרככם.

לשירותכם תמיד,

פרופ' גיל אפשטיין

דקן בית הספר ללימודים מתקדמים