האיש שלנו בלינקדאין

איתן אחימור, דור שני לבוגרי בר-אילן, חי בשנים האחרונות בניו יורק ומכהן בתפקיד בכיר בבנק סיטיגרופ. בתקופת לימודיו לתואר שני באוניברסיטת קורנל הוא נחשף למסורת 'אחוות הבוגרים' האמריקאית ובעקבות כך הקים את קבוצת בוגרי בר-אילן ברשת הלינקדאין. כיום הוא שואף לכך שגם בבר-אילן כמו באוניברסיטאות הגדולות בארה"ב תהפוך קהילת הבוגרים לגורם משמעותי ומשפיע עבור חבריה.  

איתן אחימור, 35, גדל בראשון לציון ושירת כקצין מודיעין בצה"ל. בראשית שנות האלפיים, לאחר שחרורו משירות קבע, הוא בחר ללמוד באוניברסיטת בר-אילן לתואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, בעקבות המלצתה של אמו, נעמי אחימור, מנהלת הרווחה בעיריית ראשון לציון וסופרת. "אמי, שאני גאה בה מאד, השלימה באוניברסיטת בר-אילן שני תארים ראשונים בספרות ופסיכולוגיה, ובעבודה סוציאלית וכן עוד תואר שני במנהל בעבודה סוציאלית.

קריירה בנקאית
כשסיים את לימודיו לתואר הראשון בבר-אילן, הצטרף אחימור למסלול העתודה הניהולית של בנק הפועלים, שם התוודע לבנקאות הקמעונאית ולתחום השיווק הבנקאי. לאחר מכן נסע לניו יורק ללימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת קורנל ומיד בסופם קיבל הצעה להיכנס למסלול ההכשרה הניהולית במטה החטיבה הקמעונאית של בנק סיטיגרופ. "כיהנתי שם במספר תפקידים בתחומי ניהול סיכוני אשראי, ניהול מוצרי אשראי, שיווק, והבנקאות הדיגיטלית. עם השלמת תפקידים אלו קיבלתי הצעה לכהן כסגן נשיא לנאמנות לקוחות בחטיבת כרטיסי האשראי של הבנק, תפקיד אותו מילאתי במשך שנתיים".

בשנה וחצי האחרונות, אחימור הוא סגן נשיא לפיתוח מוצרים ופיתוח עסקי בחטיבת כרטיסי האשראי של הבנק, תפקיד הכולל אחריות על חדשנות ופיתוח מוצרי אשראי חדשים המקנים לבנק יתרון בשוק התחרותי בארה"ב. "זה תפקיד שדורש ניסיון וידע רב בבנקאות ואשראי לצד בקיאות בחדשנות טכנולוגית, מיפוי ואיתור חברות הזנק רלוונטיות, ניסיון בניהול משא ומתן ליצירת שותפויות עסקיות, והחשוב מכל יצירתיות ויכולת לגבש אסטרטגיות וליישמן". 

זיכרונות מבר-אילן ועקרונות לחיים
אחימור אומר כי העקרונות שמנחים אותו בקריירה ובחיים בכלל, הם סבלנות, עבודה קשה, ותעוזה. בבר-אילן, הוא אומר, למד להעריך אנשים בעלי ידע מגוון ומשלים שחורג מעבר לתחום ההתמקצעות שלהם. "ידע נרחב בתחומים שונים מעיד על סתגלנות, יכולת הבנה וראייה מרחבית, ופתיחות מחשבתית. במבט לאחור, למרות שתחום הלימודים העיקרי שלי בבר-אילן היה כלכלה, עדיין הייתה חשיבות מרובה מאוד גם ללימודי היהדות. היום אני יודע ששני התחומים משלימים זה את זה".

בנוסף, הוא אומר כי בבר-אילן, למד להעריך גם את חשיבותה של ההתמקצעות בתחום מסוים והבנתו לעומק. "אני חב רבות לבר-אילן על חוסר הפשרות באיכות הלימוד בנושאים רבים ומגוונים המלווים אותי עד היום. כך למדתי שהתמקצעות בנושא מסוים מאפשרת לך לבנות מיתוג עצמי וליצור לעצמך שם של מומחה לדבר. לדוגמא: במשך לימודי הכלכלה בבר-אילן נחשפתי לתחום תורת המשחקים שריתק אותי ועד היום אני ממשיך ולהעמיק בו. סוג ההתמקצעות הזה זיכה אותי בהכרה מקצועית והביא בין היתר לכך שפרופסור בוב פרנק, מגדולי הכלכלנים בארה"ב, ביקש ממני בתקופת לימודי בקורנל, לשמש כמתרגל ראשי בקורס הכלכלה שהוא מלמד לתואר שני".

"תקופת בר-אילן שלי", נזכר אחימור, "תמיד הייתה ותישאר תקופה קסומה. אני זוכר בעיקר את החברות, העזרה, ועקרון ההדדיות שבין הסטודנטים הן בתקופת הבחינות והן במהלך הסמסטר עצמו. האווירה המשפחתית לצד האיכות המקצועית מסמלים בעיניי את בר-אילן יותר מכל אוניברסיטה אחרת בישראל". אחימור מוסיף כי הוא עדיין שומר על קשר עם כמה מהמרצים. "יצרתי קשר במייל עם אחד ממרציי באוניברסיטה משום שהייתי זקוק לעזרתו בנושאים מקצועיים והופתעתי ממהירות תגובתו ונכונותו הרבה לעזור".

 

אחוות בוגרים
בתקופת לימודיו בארצות הברית זכה אחימור להכיר מקרוב את תרבות 'אחוות הבוגרים' המתקיימת בעיקר באוניברסיטאות הנמנות עם 'ליגת הקיסוס', ואף התנסה בהשפעה הרבה שיש לאחוות הללו על עתידם של הבוגרים. בהשראה זו, יזם והקים את קבוצת בוגרי בר-אילן ברשת החברתית לינקדאין.

"בארה"ב ובייחוד עבור מי שלמד באוניברסיטאות המובילות, יש לאוניברסיטה יש השפעה מרכזית על החיים המקצועיים וקריירת הבוגרים. בקורנל למשל ישנו משרד קריירה העוזר לבוגרים הטריים להשתלב בתעשיות השונות באמצעות הפנייתם לבוגרים העובדים בחברות מובילות בתחום. במקרה שלי, עוד כשלמדתי באוניברסיטה יצרתי בין היתר, קשר עם בוגרים של קורנל שעבדו ב'סיטיגרופ' כדי ללמוד מהם על הארגון והתרבות הארגונית ועל אפשרויות פיתוח הקריירה בארגון. התרשמותם של הבוגרים הללו משיחותינו תרמה רבות להמלצות שהעבירו לאנשי משאבי האנוש בארגון, ליצור עמי קשר ישירות. את אותו הדבר עושה אני בימים אלו עבור בוגרים טריים שפונים אליי בשאלות לגביי הקריירה שלי ובבקשת סיוע ליצירת קשר עם האנשים הרלוונטיים בארגון". אחימור מוסיף כי אוניברסיטת קורנל אף עוזרת לבוגרים ותיקים בניהול הקריירה ובקישורם לבוגרים אחרים לצורך יצירת שותפויות עסקיות. "אווירת המשפחתיות והשותפות הם נדבכים מרכזיים בתרבות האוניברסיטה ובערכים אותם היא מקנה לבוגריה. הבוגרים נוהגים לבקר באוניברסיטה עם משפחותיהם, מרצים בפני הסטודנטים ומגייסים אותם כעובדים לחברות שבהן הם עובדים. בנוסף הם גם תורמים לאוניברסיטה ביד נדיבה".

לדבריו, במפגשי המחזורים שעורכת האוניברסיטה מתקיימות הרצאות לבוגרים שמזמנות גם אפשרויות לנטוורקינג. "רבים מקשריי העסקיים נוצרו או החלו באמצעות האוניברסיטה ורשת הבוגרים שלה. קשרים אלו הם חובקי עולם, וכוללים אנשים בתעשיות ותחומים שונים".

לינקדאין  - כנס וירטואלי

אחימור הרואה חשיבות רבה בפיתוח רשת בוגרים איתנה ומשפיעה אומר כי שמח לשמוע על צמיחת קהילת הבוגרים באוניברסיטת בר-אילן ועל ופעילויותיה. את דף קהילת הבוגרים בלינקדאין הוא הקים כצעד נוסף לחיזוק הקשר בין הבוגרים. "רשת הלינקדאין מקובלת מאוד בארה"ב ליצירת קשר עסקי וכמו יתר הרשתות החברתיות גם היא תורמת רבות לשיח העסקי ומאפשרת למסד קשרים עם אנשים עמם נפגשים בכנסים, קולגות לשעבר, חברים לספסל הלימודים ועוד". הוא משווה את הרשתות החברתיות למעין כנס מקצועי וירטואלי שבו אנשים נפגשים קצרות ומחליפים כרטיסי ביקור. "הרשתות החברתיות מאפשרות את יצירת הקשר הראשוני עם אנשים שעמם הקשר אינו חזק ויצירת קשרים מדרגה שנייה באופן מהיר לצורך ספציפי מסוים. בוגרי אוניברסיטאות למשל, יכולים לנצל את הרשתות החברתיות כאמצעי המאפשר גישה לבוגרים נוספים אותם לא פגשו מעולם וכך להציג עצמם, לחלוק ידע, ולבקש עצה בנוגע לקריירה". אך אם הבוגר שיצר את הקשר הראשוני רוצה גם להפיק תועלת מעבר לכך, אומר אחימור, הוא חייב לחזק את הקשר ולהעבירו אל מחוץ לעולם הווירטואלי. על מנת לעשות זאת, דרוש אמון רב בין הצדדים, הוספת ערך לשני הצדדים, ובניית מערכת יחסים מתמשכת. "אין ולעולם לא יהיה תחליף לקשר ישיר בין אנשים וקשר זה מושג באמצעות התקשרות ישירה, לאורך זמן".

אם יש גם לכם סיפור מעניין שתרצו לחלוק עם חברי הקהילה או שאתם מכירים מישהו כזה - פנו אלינו.

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים