רואה לכם בעסקים

רואת החשבון אורלי פרחי, בוגרת תואר ראשון ושני בכלכלה וחשבונאות מבר-אילן, מילאה בעשרים השנים האחרונות שורה של תפקידים בכירים ומעניינים וכבר מזמן יכלה לנוח על זרי הדפנה. במקום זאת, היא לא יכולה להישאר אדישה לנוכח תופעת העוני המתגברת ובזמנה הפנוי היא מייעצת בהתנדבות למשפחות שלא גומרות את החודש. לדבריה, הדרך לרווחה כלכלית מתחילה בהשכלה גבוהה ונמשכת בבחירות מושכלות המותאמות לדינמיות השוק.    

 

בסוף שנות השמונים, כשהשתחררה אורלי פרחי משירות לאומי במשטרה היא חיפשה ללמוד "מקצוע טוב לחיים". אנשים בסביבתה המליצו לה על ראיית חשבון. "תמיד הייתי ריאלית, והתלבטתי בין זה לבין מחשבים שהיה תחום חדש ולא כל כך מוכר. בסוף בחרתי במסלול כלכלה וחשבונאות".

 

היום, בגיל 45, כשהיא כבר רואת חשבון מנוסה, בעלת תואר שני בחשבונאות ואם ל-3 ילדים, היא מודה כי לו הייתה צריכה לבחור כעת, היה המצב שונה. "כיום הייתי ממליצה לאנשים כמוני ללכת וללמוד דווקא מחשבים או תחום טכנולוגי אחר שמתפתח עם הזמן והביקוש לו גובר. גם מקצועות כמו הוראה מתקנת וכל מה שקשור בטיפול בלקויות למידה הם תחומים שצפוי כי יתפתחו מאד בעתיד".

את מי שמתכוון ללמוד ראיית חשבון או עריכת דין מזהירה פרחי כי כיום השוק מוצף בתחומים אלו. "הבוגרים הטריים נתקלים בקושי חמור במציאת מקום לסטאז' ולאחר מכן הם מתקשים מאד גם במציאת מקום עבודה, שלא לדבר על מקום טוב, שיאפשר להם להתפתח. פגשתי בוגרים רבים שנאלצו להתפשר על מסלולים צדדיים או על תחומים שאינם בדיוק מה שלמדו, והמצב רק מחמיר".

 

ללמוד דברים חדשים

את דרכה המקצועית החלה פרחי במשרדו של מנירב שהיה נשיא לשכת רואי החשבון בזמנו. "זה היה משרד בינוני שאפשר לי להתנסות בטיפול בהנפקות ודוחות כספיים ואישיים. בהמשך רציתי שינוי ועברתי לשמש כחשבת וכמנהלת כספים בחברות עסקיות. אהבתי את התחום הזה של המקצוע שאפשר לי להיות מעורבת בניהול האקטואלי ובקבלת החלטות בעסק החי". הקריירה של פרחי מעולם לא שקטה על השמרים ובכל תפקיד שעשתה דאגה תמיד ללמוד משהו חדש. לאחר שמיצתה את תחום ניהול הכספים עברה להתמחות בביקורת פנימית ובתפקיד זה עבדה עם חברות ועסקים בתחומי הביטוח, הבניה, עם גופים ציבוריים כמו המשטרה ומשרד התחבורה ועם עסקים פרטיים. בין היתר היא הייתה גם שותפה להקמת חברה חדשה ולבניית מערך הכספים שלה. "כל יום חוויתי דבר חדש ואתגרים חדשים".

 

פרחי אמנם אחזה ב"מקצוע לחיים", כמו שתכננה בזמן לימודיה, אבל המעברים שחוותה במהלך הקריירה שלה לימדו אותה כי כמעט ולא ניתן לתכנן או לצפות מראש באילו חברות תעבוד ומה יהיה אופי תפקידה שם בעתיד. "למדתי שהשוק הוא דינמי. יש תקופות פריחה וגם משברים. חברות נפתחות ונסגרות, לפעמים יש מיזוגים או שקורים בהן תהליכים שונים שמשפיעים על העובדים ועתידם. גם אצלי הדברים השתנו מפעם לפעם ומכורח הנסיבות זרמתי איתם. בכל תקופה החלטתי מה אעשה מכאן והלאה. יש כאלה שמצליחים להיכנס לחברה גדולה מיד לאחר שסיימו את הלימודים ולהישאר ולהתקדם בה במשך שנים רבות עד לתפקידים בכירים. זו אופציה שקיימת בשוק התעסוקה אבל היא לא מתאימה לכל אחד וגם אם רוצים בכך לפעמים הנסיבות מאלצות אותך לשנות מסלול".

 

שינוי המסלול משכירה לעצמאית

"לפני כשנה עשתה פרחי שינוי נוסף בחייה ופתחה משרד עצמאי. "קיבלתי את ההחלטה דווקא כשהציעו לי להיות שותפה במשרד רואי חשבון". לכאורה, הצעה שהיא חלומו של כל רואה חשבון שכיר, אבל פרחי ראתה בהצעה זו נקודת מפנה והזדמנות להגשמת חלום אחר. "המעבר לעצמאות קינן בראשי במשך שנים אבל לא היה לי האומץ. רק כשהתחלתי לנהל משא ומתן על השותפות החלטתי פתאום  לפרוש לדרך עצמאית לגמרי. אמנם מאד נח ונעים להיכנס למשרד מוכן כשותפה. זה חוסך את שלב ההקמה שהוא לא פשוט. אבל אני הרגשתי שיש לי את כל הניסיון, הבשלות והראייה הרחבה של מה זה עסק ואיך צריך לנהל אותו"

 

החלום של פרחי היה לפתוח משרד ייחודי לראיית חשבון שיספק שירות שהוא מעבר להנפקת דוחות. "במסגרת עבודתי ראיתי הרבה עסקים טובים עם פוטנציאל שנפלו בין הכיסאות ולא הצליחו להתקדם בגלל עניינים של ניהול או בעיות אחרות שנבעו מליקויים בתהליכי העבודה. עם כל הניסיון שצברתי הרגשתי שאני רוצה ויכולה לסייע לעסקים לנהל את עצמם בצורה טובה יותר".

המשרד לראיית חשבון שפרחי מנהלת כיום נותן גם שירותי ייעוץ עסקי לניהול אפקטיבי של עסקים. בה בעת שהיא שוקדת על הרחבת משרדה ופיתוחו, היא גם מפרסמת מאמרים מקצועיים, מתנדבת בארגון 'פעמונים' הנותן ייעוץ כלכלי למשפחות שנקלעו לחובות ומשמשת כחונכת ליזמים צעירים במט"י, המרכז לטיפוח יזמות של משרד התמ"ת.

 

ייעוץ למשפחות שלא גומרות את החודש

בארגון 'פעמונים' יועצת פרחי למשפחות במטרה לסייע להן להגיע לאיזון תקציבי. "בישראל יש אוכלוסייה גדולה של משפחות בהן שני בני הזוג עובדים במשרה מלאה ויחד הם מרוויחים שכר של 10-11 אלפי שקלים. גם אם רמת ההוצאות שלהם סבירה ביותר עדין קשה מאד לפרנס בסכום הזה משפחה עם 4-6 ילדים". 

 

אחת ההמלצות שנותנת פרחי למשפחות מסוג זה היא לחפש דרכים להגדיל את ההכנסות ולבקש העלאה בשכר. אולם גם פתרון זה לא תמיד עוזר. "אחת הנשים שייעצתי לה, נמנעה מכך במשך שנים רבות מחשש שיפטרו אותה. לבסוף, לאחר שאזרה אומץ ובדמעות התחננה להעלאה שבהחלט הגיעה לה, היא קיבלה תוספת של 500 שקלים בחודש. לרוע המזל היה זה בדיוק החודש שבו קוצצו קצבאות הילדים וכך נשחקה התוספת כולה ברגע שנתקבלה".

 

פרחי מתקוממת על הקיצוץ הגורף בקצבאות וכן על מדיניות האוצר שלא מבדילה בין עניים לעשירים. "זה לא הוגן. למשפחות המשתכרות שכר של 70-80 אלף שקל בחודש הקיצוץ באמת לא משנה כלום אבל עבור אנשים המשתכרים שכר מינימום פירושו של הקיצוץ הוא לקחת אוכל מהילדים שלהם. מדובר כאן באוכלוסיות שלא מכירות בתי מלון, מסעדות או בילויים בחוץ. אפילו טלוויזיה אין להם. ההוצאות שלהם הן על דברים בסיסיים בלבד כמו שכר דירה או משכנתא, חשמל, מים, ומזון בכמות סבירה בלבד".

בנוסף מנסה פרחי להיות יצירתית ו'לגרד' עבור המשפחה הכנסות נוספות מכל מה שאפשר כמו מיצוי זכויות והנחות שמגיעות להם ודרכים להכנסה נוספת אחר הצהריים.

 

יציאה ממעגל העוני

פרחי מודעת לעובדה שכל שהיא יכולה לעשות במסגרת התנדבותה ב'פעמונים' הוא בבחינת 'כיבוי שרפות'. לדעתה, הדרך שבה ניתן לצאת ממעגל העוני ולהגיע לשיפור משמעותי ברווחה האישית מתחילה מהבסיס, מההשכלה. "לאנשים שרכשו השכלה גבוהה, מן הסתם, יש את הפוטנציאל להגיע לרמות שכר גבוהות יותר. אבל באין יכולת כלכלית גם אי אפשר ללכת ללמוד. לכן, כדי לקדם את החינוך וההשכלה הגבוהה המדינה צריכה מצד אחד להעלות את שכר המינימום כמה שניתן ומצד שני לסבסד ולהעניק מלגות לחסרי אמצעים ברכישת השכלה ומקצוע".

 

כשהיא מונעת מאותה אידאולוגיה מסייעת פרחי גם ליזמים צעירים במסגרת מט"י. "היום, כל בעל עסק חדש נדרש לדעת כמעט הכל בעצמו - שיווק, ניהול לוגיסטי, ניהול כספים, התמצאות בפרוצדורות פורמליות, בנוסף צריך לדעת את העבודה המקצועית על בוריה ולטפל במקורות המימון ועוד. מט"י מאפשרת ליזמים ללמוד את הדברים הללו וגם לקבל חונכות בעלות מסובסדת שמלווה אותם בתחילת הדרך".

 

במסגרת עבודתה כחונכת פוגשת פרחי יזמים רבים המשמשים תמונת מראה לתנודות החדות בענפי המשק ולטרנדים בחברה הישראלית. "מגיעים לשם אנשים שעבדו בתחומים שונים וכעת מחליטים להגשים חלום ולפתוח מסעדה, יש כאלה שרוצים לפתוח מוסך, יש גרפיקאים ובוני אתרים שלמדו את המקצוע וזקוקים לייעוץ שיווקי. באים לקבל ייעוץ גם בעלי מספרות, קוסמטיקאיות, קופירייטרים ואנשי יחסי ציבור שעזבו משרדי פרסום ואנשים מתחום האימון האישי שנהיה באחרונה מאד פופולארי".

 

הדרך מיזמות להצלחה

"כדי שהעסק יצליח" אומרת פרחי "חשוב קודם כל שאדם ירגיש שהוא טוב ומקצועי בתחום שאליו הוא פונה. לא מספיקה התנסות של שנה שנתיים, צריך להשתפשף במקצוע מספר שנים כדי להיות בטוח ובשל מספיק כדי להיות עצמאי". בנוסף, היא מדגישה כי נדרשות תכונות אישיות מסוימות כדי לנהל עסק. "יזם צריך להיות מסוגל להשקיע המון עבודה וזמן בהקמת העסק, ושיהיה לו די אורך רוח ונשימה עד שמתחילים לראות פירות. חשוב שתהיה לו חשיבה חיובית ואמונה חזקה בכך שהוא מסוגל להתגבר על המכשולים הרבים שצפויים בדרך. יזם צריך להיות גם בעל אומץ לוותר על הכנסה קבועה לאורך זמן למען מטרה שזמן מימושה אינו ידוע. לבסוף, רצוי כי ליזם תהיה יכולת תקשורת בין אישית מעולה שכן הוא נדרש לעבוד מול לקוחות וספקים כל הזמן".

 

עוד ממליצה פרחי ליזם המתחיל, לפני פתיחת העסק, לבצע בדיקת כדאיות מקיפה ומקצועית ולבחון את כל ההיבטים הכרוכים בעסק חדש, כולל ההשקעה הנדרשת, הסיכונים, מאפייני השוק, ההוצאות וההכנסות הצפויות בשנים הראשונות ולוודא כי יש לו את הגיבוי הכלכלי והמוראלי הדרוש לכך. 

 

לדבריה, בין הפונים לקבלת ייעוץ ביזמות מגיעים אנשים רבים שחצו זה כבר את גיל 40. פרחי מצרה על נטיית המעסיקים בשוק להעסיק דווקא אנשים צעירים יותר ומאד ממליצה למי שיש לו את התכונות הנדרשות לנסות את דרכו כעצמאי. "שוק התעסוקה לא כל כך מציע להם אלטרנטיבה אחרת. כעצמאים, יש להם את הפוטנציאל להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות מאשר להתפשר על שכר נמוך כשכירים".

 

אם יש גם לכם סיפור מעניין שתרצו לחלוק עם חברי הקהילה או שאתם מכירים מישהו כזה - פנו אלינו.

 

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים