לייצג את המדינה באולימפיאדה

בוגר בר-אילן, איתי ארנליב, נכה צה"ל, נסע בספטמבר לייצג את ישראל בתחרות הטניס הפראלימפי באולימפיאדה בריו. לאחר שסיים באחרונה את התואר הראשון במדעי החיים בהצטיינות, הוא חולם כיום על מדליה אולימפית ובעתיד הרחוק יותר מתכנן להמשיך בלימודיו ולעסוק בתפקיד משמעותי בתחום הביטחון או הרפואה


"תמיד אהבתי לעסוק בספורט", אומר איתי ארנליב, המועמד הישראלי למדליה אולימפית בתחום הטניס לנכים. "לפני הפציעה שיחקתי כדורסל ורצתי. אחרי הפציעה התחלתי לשחות, וחזרתי לרוץ ולשחק כדורסל, אבל לפני כ-4 שנים כשהתחלתי לשחק טניס הבנתי שזה התחום שאותו אני הכי אוהב". 

 

התקרית ששינתה את חייו של ארנליב ארעה ביולי 2007, במסגרת שירותו הצבאי בשכם. הכוח אותו הוביל במשימת מעצר מבוקשים נתקל במארב ועלה על מטען חבלה גדול. ארנליב, שכמעט איבד את חייו בפיצוץ, נפגע קשה בידו ושתי רגליו נקטעו. "אחרי הפציעה למדתי לעשות הכול מחדש, ללכת, לנשום, להתקלח, להיות עצמאי. התחיל קרב חדש, והפעם על החיים שלי. במשך שנה הייתי בשיקום ואחרי כן חזרתי לשרת בצה"ל כ-5 שנים. במהלך התקופה הזאת ניסיתי לשלב כמה שיותר ספורט באפשרויות שעמדו לפניי". ארנליב המשיך לשרת בצה"ל עוד חמש שנים, ולאחר מכן החל ללמוד באוניברסיטת בר-אילן לתואר ראשון במדעי החיים. לדבריו, דווקא הפציעה היא שעוררה בו את השאיפה להיות רופא.

 

בד בבד עם הלימודים הציב לעצמו ארנליב מטרה נוספת, להעלות הילוך בתחום התחרויות בטניס ולייצג את ישראל באולימפיאדה.

 

למרות הלימודים הלא פשוטים, ארנליב לא ויתר גם על האימונים המפרכים. "החברים ללימודים ריכזו עבורי את החומר ועזרו לי לשמור על הקצב. גם כשהייתי בחו"ל באימונים, הקפדתי לעשות את כל השיעורים וללמוד למבחנים". ארנליב מציין במיוחד גם את פרופ' חיים כהן ואת דיקנית הפקולטה למדעי החיים ע"ש מינה ואבררד גודמן, פרופסור שולמית מיכאלי. "הרגשתי בנוח לפנות אליה בכל נושא והיא גם תמכה בי בתחרויות הספורט ובדרך למטרה". 

 

המאמץ הגדול שהשקיע ארנליב בלימודים השתלם כשקיבל בסופו של דבר תואר בהצטיינות. את החוויה של טקס קבלת התואר הוא מתאר כמרגשת במיוחד. "האנשים הקרובים חוו בגללי לא מעט חוויות קשות, ובטקס הם מאד התרגשו יחד איתי. במיוחד שימח אותי לראות את אימא שלי מאושרת. לדבריו, המטרה ששם לעצמו להמשיך בלימודיו האקדמיים נותרה בעינה, "אבל הכול כרגע מוקפא בעקבות האולימפיאדה".

 

לדבריו, אוניברסיטת בר-אילן הייתה עבורו לא רק מקום ללמוד ביולוגיה אלא גם מקום לספוג בו תכנים מעשירים ולקחים לחיים. "במסגרת לימודי יסוד ביהדות למדתי קורס על משנתו של הרמב"ם. הרמב"ם טען שחשוב שיהיה איזון בחיים וזה לקח שאני משתמש בו בחיי".

 

ארנליב לא מתייחס לעיסוק הספציפי בספורט או למאמץ הלימודי כאל משימת שיקום מיוחדת, מבחינתו השיקום הוא החלטה קיומית שצריך להחליט וליישם בכל יום מחדש. "מהרגע שהחלטתי להיכנס לעולם הספורט ולשאוף להתחרות באולימפיאדה התחילה אינטנסיביות גבוהה של אימונים, השקעה, טיסות, וגם לא מעט ויתורים אישיים על לימודים, עבודה, והתפתחות אישית". הוא מודה כי אחד הדברים שמניעים אותו הוא הרצון האישי לנצח. "לנצח בטורניר זאת חוויה מדהימה, מטורפת ומרגשת, אבל במהלך הדרך היו גם הרבה הפסדים כואבים. אני דבק במסר שהנחיל לי אחד מהמאמנים שלי: 'הצלחה זה לעבור מכישלון לכישלון מבלי לאבד את ההתלהבות'". עם זאת, הוא אומר שיש לו גם מניע נוסף, שנראה כי הוא חזק ומשפיע עליו לא פחות, "מבחינתי, לייצג את המדינה באולימפיאדה זאת משימה חשובה והיא שמצדיקה את כל הוויתורים בדרך".

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

עו"ד מאיר לוין, מונה לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

ג'וני קליין, נבחר לכהן כחבר במועצת העיר מודיעין מכבים רעות.

עו"ד נעמה קאופמן פס, מונתה למשנה למנכ"ל משרד הכלכלה.

ג'וש גולדשמיד, נבחר למנכ"ל המועצה לצרכנות.

שני ישראלי, מונתה לתפקיד ראש אגף ההסברה בחברת עמידר לשיכון ולדיור.

הילה זונדר-מסה, מונתה לסמנכ"לית ומזכירת חברת אנלימיטד.

שי זייד, מונה למנהל אגף ביטחון ושירותי חירום בעיריית כפר סבא.

ויטלי ויינר, מונה לראש מחלקת פיתוח עסקי וחדשנות במעבדות סאפ בישראל.

ניצן צעיר-הרים, מונה לתפקיד סמנכ"ל, חבר הנהלה ומנהל תחום הביטוח הכללי במגדל ביטוח.

מקס שור, מונה למנהל חטיבת cx (ניסיון לקוחות) בחברת Prodware ישראל.

רו"ח בשמת בן צבי, מונתה לראש אגף האסטרטגיה בבנק לאומי.

אלוף במיל' אודי אדם, מונה לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון.

אריק פינטו, מונה למנכ"ל בנק הפועלים.

אריק ליבוביץ, מונה לראש מינהל תעשיות ועסקים בעיריית נתניה.

ליאוניד גולדין, מונה לסמנכ"ל בחברת פריים ברוקר.

אורן בר, מונה לממונה אזורי מע"מ תל אביב 3.

רו"ח אהרון אליהו, מונה לפקיד שומה ירושלים 1.

רו"ח אבנר עופרי, מונה למנהל משרד מיסוי מקרקעין ירושלים.

רו"ח שלמה חסידים, מונה לפקיד שומה ירושלים 3.

רו"ח ציפי יוסף-סקאלר, מונתה לפקידת שומה תל אביב 1.

עו"ד אהרון משניות, מונה לשופט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

עו"ד יאיר חסדיאל, מונה לשופט בית השלום במחוז המרכז.

אייל אליעזר, מונה למנהל מטה, אסטרטגיה ושיווק ביחידה להשקעות זרות ושיתוף פעולה תעשייתי, במשרד הכלכלה והתעשייה.

סיגל רצין, מונתה למנכ"לית עמותת אחת מתשע.

אמיר גיל, מונה למנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות.


רו"ח ליאת קדיש, מונתה לראש צוות בכירה בתחום התאגידים בחברת מידרוג.

תת גונדר רונית זר, מונתה לראש חטיבת הטיפול באסיר בבתי הכלא בישראל.

 

 

לכל המינויים החדשים