אות המנהיגות לבוגרי בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן העניקה לראשונה את אות המנהיגות לשלושה מבוגריה שהתבלטו בתרומתם לחברה הישראלית. האות הוענק לאלוף (במיל') גיורא איילנד, על תרומתו בתחום הביטחון, לאיש העסקים יחזקאל ברנהולץ, על תרומתו בתחום החברתי וכן לד"ר נגיסט מנגשה, על תרומתה בתחום החינוך

אלוף (במיל') גיורא איילנד, הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה (1980) ותואר שני במנהל עסקים (1990) מאוניברסיטת בר-אילן. במשך 33 שנים הוא שירת כלוחם וכמפקד בצה"ל, ותפקידיו האחרונים היו ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון במטכ"ל .לאחר שחרורו מונה איילנד לראש המועצה לביטחון לאומי והיה שותף בתהליכי קבלת ההחלטות המדיניות והביטחוניות. כיום הוא מרצה ויועץ מבוקש לנושאים ביטחוניים ומשמש כיו"ר מתנדב במכינה הקדם צבאית לנוער בסיכון במצפה רמון. אות המנהיגות הוענק לאיילנד כהוקרה על תרומת המשמעותית לביטחון המדינה ועל כי פעל לקידום האינטרסים הביטחוניים של ישראל גם בפורומים בין-לאומיים כמו הבוררות שהתקיימה לאחרונה בין מצרים וישראל בנושא כשלי האבטחה בסיני. 

יחזקאל ברנהלץ, בעליה של קבוצת הביטוח וההשקעות, 'בירן' הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה (1962) מאוניברסיטת בר-אילן. בעבר שימש כחבר מועצת עירית בת ים וכיו"ר עמותת שק"ל לפיתוח שירותי הקהילה בעיר, המטפלת ביותר מ-1,700 אנשים עם מוגבלות פיזית או נפשית. לצד עיסוקיו המקצועיים תורם ברנהולץ חלק נכבד מזמנו גם לטובת קידומה של אוניברסיטת בר-אילן. בראשית שנות האלפיים, במשך כעשור, הוא שימש כדירקטור וכמנכ"ל בפועל בהתנדבות בחברת בר- אילן מחקר ופיתוח. כמו כן, במשך 8 שנים הוא עמד בראש ארגון הבוגרים של האוניברסיטה וקידם את פעילותו. כיום הוא חבר ועדת הקבע, ועדת ההשקעות ויו"ר ועדת הכספים במועצת הנאמנים של האוניברסיטה. אות המנהיגות הוענק לו כהוקרה על פעילותו רבת השנים למען קידומה של האוניברסיטה וכן על מחויבותו למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

ד"ר נגיסט מנגשה, מנהלת אגף החינוך בעיריית ראש העין, החלה את הקריירה האקדמית והמקצועית שלה לאחר שסיימה תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן (1988). כיום היא בעלת תואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים ודוקטור לחינוך מאוניברסיטת סאסקס, באנגליה, ולצד תפקידה העירוני היא מרצה ומנהלת אקדמית במדרשת רופין וחברת מליאת רשות השידור. ד"ר מנגשה פעילה בקהילת יוצאי אתיופיה מאז שעלתה לישראל, בין היתר היא מתאמת פרויקטים עבור ארגוני סיוע ליוצאי אתיופיה בקרן שתי"ל; ונמנית עם מקימי עמותת פידל לחינוך ושילוב חברתי של עולי אתיופיה בארץ. ב-10 השנים האחרונות שימשה כמנכ״ל הפרויקט הלאומי של עולי אתיופיה וכיום היא מלווה אגפי חינוך בכ-30 רשויות מקומיות בהקמת צוותי עבודה ופיתוח פרויקטים חינוכיים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אות המנהיגות הוענק לד"ר מנגשה כהוקרה על הישגיה המרשימים בתחום החינוך, על תרומתה המכרעת לבניית גשרים בין תרבותם של העולים מאתיופיה לבין החברה הישראלית ועל היותה מופת למנהיגות קהילתית.

אות המנהיגות נוסד השנה לציון 60 שנה להיווסדה של האוניברסיטה והוא יוענק מעתה בכל שנה לבוגריה שהתבלטו כמנהיגים בקהילה וזכו להישגים משמעותיים בתחומי החברה, הכלכלה, הביטחון והחינוך. 

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

טלי פארי תשובה מונתה למנהלת בית ספר "אביב" ברמת אביב ג'

מרדכי (מוטי) לוי מונה לסגן נשיאת בית המשפט השלום באילת

יאיר פינס מונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל

לירן איזנברג מונה לסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת ואלינור

יעקב (ינקי) קוינט מונה למנהל רשות החברות

עו"ד טל אברהם מונתה לסניגורית הציבורית המחוזית של מחוז צפון

זאביק הירשמן מונה לסמנכ"ל מערכות המידע של קבוצת G4S בישראל

איתי בר-נחום מונה למשנה למנכ"ל ב-HackerU

יהודה ונדרולדה מונה לסמנכ"ל הכספים של הבורסה

מיה דבש מונתה לאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון

איתמר בן דוד מונה לתפקיד יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז חיפה

צאלה וקסמן גונן מונתה לסמנכ"לית שירות והסברה בעיריית כפר סבא

סגי איתן מונתה כחברה מטעם הציבור במועצה המנהלית של בנק ישראל

ישי דה ליאון מונה לדירקטור במחלקת ההיי טק של פירמת פאהן קנה

שאול דנקור מונה למנכ"ל חברת מנדלסון תשתיות ותעשיות

ענת גואטה מונתה ליו"ר הרשות לניירות ערך

אמיר שניידר מונה למנהל תחום הדיגיטל בבנק הפועלים

עו"ד מיה גבאי טובול מונתה ליו"ר אנגל משאבים

אודי שוסב מונה למנכ"ל תאגיד "פלג הגליל"

מיקי שטרסבורגר מונה לסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על

ד"ר רונן יוכפז מונה למנהל אגף הפיתוח בחטיבת המחשוב של בנק הפועלים

ארז כלפון מונה ליו"ר למנהלת הליגות בכדורגל

לכל המינויים החדשים