אות המנהיגות לבוגרי בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן העניקה לראשונה את אות המנהיגות לשלושה מבוגריה שהתבלטו בתרומתם לחברה הישראלית. האות הוענק לאלוף (במיל') גיורא איילנד, על תרומתו בתחום הביטחון, לאיש העסקים יחזקאל ברנהולץ, על תרומתו בתחום החברתי וכן לד"ר נגיסט מנגשה, על תרומתה בתחום החינוך

אלוף (במיל') גיורא איילנד, הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה (1980) ותואר שני במנהל עסקים (1990) מאוניברסיטת בר-אילן. במשך 33 שנים הוא שירת כלוחם וכמפקד בצה"ל, ותפקידיו האחרונים היו ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון במטכ"ל .לאחר שחרורו מונה איילנד לראש המועצה לביטחון לאומי והיה שותף בתהליכי קבלת ההחלטות המדיניות והביטחוניות. כיום הוא מרצה ויועץ מבוקש לנושאים ביטחוניים ומשמש כיו"ר מתנדב במכינה הקדם צבאית לנוער בסיכון במצפה רמון. אות המנהיגות הוענק לאיילנד כהוקרה על תרומת המשמעותית לביטחון המדינה ועל כי פעל לקידום האינטרסים הביטחוניים של ישראל גם בפורומים בין-לאומיים כמו הבוררות שהתקיימה לאחרונה בין מצרים וישראל בנושא כשלי האבטחה בסיני. 

יחזקאל ברנהלץ, בעליה של קבוצת הביטוח וההשקעות, 'בירן' הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה (1962) מאוניברסיטת בר-אילן. בעבר שימש כחבר מועצת עירית בת ים וכיו"ר עמותת שק"ל לפיתוח שירותי הקהילה בעיר, המטפלת ביותר מ-1,700 אנשים עם מוגבלות פיזית או נפשית. לצד עיסוקיו המקצועיים תורם ברנהולץ חלק נכבד מזמנו גם לטובת קידומה של אוניברסיטת בר-אילן. בראשית שנות האלפיים, במשך כעשור, הוא שימש כדירקטור וכמנכ"ל בפועל בהתנדבות בחברת בר- אילן מחקר ופיתוח. כמו כן, במשך 8 שנים הוא עמד בראש ארגון הבוגרים של האוניברסיטה וקידם את פעילותו. כיום הוא חבר ועדת הקבע, ועדת ההשקעות ויו"ר ועדת הכספים במועצת הנאמנים של האוניברסיטה. אות המנהיגות הוענק לו כהוקרה על פעילותו רבת השנים למען קידומה של האוניברסיטה וכן על מחויבותו למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

ד"ר נגיסט מנגשה, מנהלת אגף החינוך בעיריית ראש העין, החלה את הקריירה האקדמית והמקצועית שלה לאחר שסיימה תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן (1988). כיום היא בעלת תואר שני מהאוניברסיטה העברית בירושלים ודוקטור לחינוך מאוניברסיטת סאסקס, באנגליה, ולצד תפקידה העירוני היא מרצה ומנהלת אקדמית במדרשת רופין וחברת מליאת רשות השידור. ד"ר מנגשה פעילה בקהילת יוצאי אתיופיה מאז שעלתה לישראל, בין היתר היא מתאמת פרויקטים עבור ארגוני סיוע ליוצאי אתיופיה בקרן שתי"ל; ונמנית עם מקימי עמותת פידל לחינוך ושילוב חברתי של עולי אתיופיה בארץ. ב-10 השנים האחרונות שימשה כמנכ״ל הפרויקט הלאומי של עולי אתיופיה וכיום היא מלווה אגפי חינוך בכ-30 רשויות מקומיות בהקמת צוותי עבודה ופיתוח פרויקטים חינוכיים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אות המנהיגות הוענק לד"ר מנגשה כהוקרה על הישגיה המרשימים בתחום החינוך, על תרומתה המכרעת לבניית גשרים בין תרבותם של העולים מאתיופיה לבין החברה הישראלית ועל היותה מופת למנהיגות קהילתית.

אות המנהיגות נוסד השנה לציון 60 שנה להיווסדה של האוניברסיטה והוא יוענק מעתה בכל שנה לבוגריה שהתבלטו כמנהיגים בקהילה וזכו להישגים משמעותיים בתחומי החברה, הכלכלה, הביטחון והחינוך. 

לכתבות נוספות...

מינויים חדשים

אושרה צרויה ימין מונתה לדוברת עיריית אשקלון

יובל רייקין מונה לסמנכ"ל כספים של מאגר הגז "תמר"

יפית שחר מונתה למנהלת משאבי אנוש של אפקון החזקות

ברוך לוברט מונה ליועץ משפטי של רשות שוק ההון במשרד האוצר

יעקב ערן ממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר

איתמר בן מאיר מונה למנכ"ל נתיבי איילון

יוחנן לוקר, יו"ר דירקטוריון כיל, מונה ליו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה

רווית קזס טירם נבחרה לנהל את בית הספר הממלכתי A צומח ברובעים החדשים בראש העין

אודי ויזנר מונה למנכ"ל חטיבת התוכנה בחברת אפקון בקרה ואוטומציה

אסי לויתין בן-עמרם מונתה למנהלת שיווק ונכסים מניבים בחברת רוגובין

עו"ד דני ויטמן נבחר לפרקליט מחוז ירושלים (פלילי)

עו"ד ברוך לוברט מונה ליועץ המשפטי של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון

אלי דפס מונה ליו"ר דירקטוריון חברת אל על

עו"ד אשרה גז-אייזנשטיין מונתה לפרקליטת מחוז תל אביב.

דינה גלפונד מונתה לאחראית לקוחות בתחום הביטוח בחברת מיה מחשבים

אריאל הדר מונה למנהל הטמעות מערכות SAS ללקוחות מובילים, בחברת מיה מחשבים

יניב דורני מונה לסמנכ"ל כספים בחברת פוינטר

רו"ח אלעד כהן מונה למנהל מחלקת מחקר בבית ההשקעות אפסילון

שירית אביטן-כהן מונתה לכתבת הפוליטית של העיתון 'מקור ראשון' ואתר האינטרנט שלו

יוגב שמני מונה למנהל ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתי

אביב קינן מונה לראש מנהל החינוך בעיריית ירושלים

אורנה הוזמן בכור מונתה ליו"ר דירקטוריון נמל אשדוד

עו"ד איתי אופיר מונה ליועץ המשפטי של משרד הביטחון

חיים עזרן מונה למנהל הרכש בעיריית נצרת עילית

ד"ר שלומית פחימה מונתה למנהלת אגף הרווחה בעיריית קריית שמונה

 לכל המינויים החדשים